Žiletova asistencija, Benfika bliža finalu!

utorak 28.02.2017.
23:07

Još jedna zapažena partija srpskog zlatnog ''Orlića'' u dresu lisabonskih ''Orlova''.

EPA/MIGUEL A. LOPES

Večeras je odigrana prva utakmica polufinala Kupa Portugala, a Benfika je kao gost savladala ekipu Eštorila rezultatom 2:1.

Velike zasluge za vodeći gol Benfike idu na adresu Andrije Živkovića, koji je u 36. minutu odlično centrirao sa leve strane terena, a na pravom mestu našao se Mitroglu, koji je iz peterca prosledio loptu u mrežu - 0:1.

Samo pet minuta potrajalo je vođstvo Benfike, pošto su domaći iznudili jedanaesterac, a Kleber je sa bele tačke pogodio za izjednačenje na 1:1.

I, kada se činilo da će tim rezultatom biti i okončan večerašnji meč, Mitroglu je svojim drugim golom u 90. minutu doneo pobedu ekipi Benfike i još više je približio plasmanu u finale.

U prilogu je vodeći gol Benfike i Živkovićeva asistencija.

Revanš je na programu u Lisabonu 5. aprila, a drugi polufinalni par čine Gimaraeš i Šaveš, koji će svoj prvi polufinalni meč odigrati u sredu.