Zvezdi De Ketelareu ni minut na "Jan Brejdelu" - Klub Brižu 17. Superkup Belgije!

Autor: Nemanja Janošev
nedelja 17.07.2022.
20:17

Ide momak u svet.

Club Brugge KV

Fudbaleri Klub Briža osvojili su Superkup Belgije pošto su savladali Gent na svom "Jan Brejdel" stadionu sa 1:0 (1:0).

Prvi trofej u sezoni ide, odnosno ostaje u Brižu. Pred prepunim tribinama "Jan Brejdela", Klub Briž je nadigrao Gent koji je, ruku na srce, imao više od igre u drugom poluvremenu za 17, rekordni, Superkup od svog postojanja.

Intenzivna utakmica rešena je uz određenu dozu sreće u korist domaćina, a junak je bio mladi Danac Jonas Skov Olsen. On je u 39. minutu imao solo prodor sa desnog boka i ušavši ka sredini uputio je udarac koji se odbio od Engadua i završio u mreži.

Imao je Gent svoje prilike u nastavku susreta, bio ofanzivniji, ali ne i spretniji da izjednači i uvede utakmicu u neizvesnost.

Oči navijača Briža bile su uprte u prvu zvezdu ekipe Šarla de Ketelarea koji se ovih dana dovodi u vezu sa Milanom i njegov transfer u sklopu kojeg bi trebalo da donese 35.000.000 svom klubu je praktično izvestan. Nije igrao ni minut, što potvrđuje tu teoriju.

Ipak, kada se zagrevao, čitav stadion ustao je da mu aplaudira i tako ga verovatno ispratio u svet.