Zvezdo, pazi se! Strašni PSV, 18 golova na 4 utakmice! TSC-ovi rivali remizirali

nedelja 01.09.2024.
18:45

Sve više ćemo pratiti i holandsku, ali i švajcarsku ligu.

EPA-EFE/VINCENT JANNINK

Holandski velikan PSV iz Ajndhovena je jedan od osam Zvezdinih rivala u novom formatu takmičenja u Ligi šampiona.

Baš kao i prošle sezone kada je dominantno osvojio titulu, PSV je u istom stilu započeo i novu sezonu. Tim iz Ajndhovena, koji sa klupe vodi Piter Bos, danas je upisao četvrtu ubedljivu pobedu, u četiri odigrana prvenstvena kola.

Posle 5:1 protiv RKC-a, pa 3:1 protiv Heraklesa, a onda i 7:1 protiv Almer sitija, PSV je danas na svom ''Filips stadionu'' savladao ekipu Go Ahed Iglsa sa 3:0.

Već u 11. minutu je Gus Til doveo domaće u vođstvo, na asistenciju De Jonga, a prednost je duplirao Lozano u 27. minutu, posle još jedne odlične akcije kroz sredinu i nove asistencije De Jonga.

Konačnih 3:0 je u 63. minutu postavio Verman, a ovoga puta u ulozi asistenta bio je Tilman sa leve strane.

Za to vreme u Švajcarskoj, snage su odmerili Lugano i Sent Galen koji će biti rivali TSC-a u Ligi konferencija. Lugano smo upoznali i kroz dvomeč sa Partizanom, a ovoga puta pobednika nije bilo, meč je završen rezultatom 1:1.

Sent Galen je poveo golom Gortlera u 19. minutu, a bod Luganu doneo je Pržibilko u finišu prvog poluvremena.

Takođe smo dobro upoznali i ekipu Genta, koja je takođe eliminisala ekipu Partizana, a koja će biti jedan od narednih rivala TSC-a. I Gent je danas remizirao u šampionatu Belgije, na svom terenu protiv Antverpena - bilo je 1:1.

Kums je u 16. minutu doveo Gent u vođstvo, a izjednačio je Čeri na isteku prvih pola sata igre.