sreda 16.11.2022.
22:25

Švedska im pokazala slabosti.

Epa/Peter Powell

Fudbaleri Meksika poraženi su u generalnoj probi pred Mundijal od Švedske sa 2:1 u utakmici odigranoj na neutralnom terenu u Španiji.

Šveđani koji nisu učesnici Mundijala bili su bolji večeras i slavili golovima Markusa Rodena u 54. i Matijasa Svanberga šest minuta pre kraja meča.

Jedini pogodak za Meksikance koje sa klupe predvodi Herardo Martino postigao je napadač Aleksis Vega u 60. minutu nakon asistencije Ektora Erere.

Meksiko će na Mundijalu u Kataru biti smešten u grupu C zajedno sa Argentinom, Poljskom i Saudijskom Arabijom.

Prvi meč Meksikanci će odigrati 22. novembra protiv Poljske, četiri dana kasnije biće im protivnik Argentina, dok će se u poslednjem kolu sastati sa Saudijskom Arabijom.