Morata, napadač od "zlata" - Nit manje minutaže, nit više golova!

20:51

Iskusni centarfor briljira na debitanskom Mundijalu.

EPA-EFE/Abedin Taherkenareh

Fudbaleri Španije vode sa 1:0 u meču poslednjeg kola grupe E protiv Japana.

"Crvena furija" ovim rezultatom drži lidersku poziciju u grupi, dok su trenutno drugoplasirani Nemci koji takođe imaju prednost od 1:0 posle prvih 45 minuta u susretu sa Kostarikom.

Vodeći gol za Španiju postigao je Alvaro Morata u 11. minutu posle odlične asistencije Aspilikuete.

Ovo je bio treći pgodak sjajnog napadača na ovom Mundijalu, njegovom debitanskom u karijeri.

Golgeter "crvene furije" nije bio starter na prva dva meča protiv Kostarike i Nemačke, ali je oba puta iskoristio poverenje selektora Luisa Enrikea u drugom poluvremenu i postigao po pogodak.

Špic Aletiko Madrida večeras je po prvi put uvršten u startnu postavu i već se isplatio Enrikeu.

Tako je 30-godišnji Morata trenutno najproduktivniji fudbaler na Mundijalu. On je za 114 minuta provedenih u igri postigao tri pogodka, po gol na svakih 38 minuta, a jedino je još Holanđanin Kodi Gakpo postigao tri gola u grupnoj fazi Mundijala, takođe na svakoj utakmici po jedan.

Koliko je Morata sjajan u dresu Španije govori i podatak da je na 60 utakmice postigao 30 golova za svoju naciju, iako često nije bio prva opcija na mestu "devetke".