subota 03.12.2022.
19:30

Desni bek pokazao sav svoj kvalitet.

EPA-EFE/Rungroj Yongrit

Reprezentacija Holandije prvi je četvrtfinalista Mundijala. "Lale" su u nedovno završenom susretu prve runde nokaut faze savladale Sjedinjene Američke Države sa 3:1, a fantastičnu utakmicu odigrao je njihov desni spoljni Denzel Damfris.

Desni bek u timu selektora Luja van Gala ima veoma važnu ulogu kada je u pitanju ofanziva Holanđana i to se danas višestruko isplatilo.

Damfris je briljirao protiv Amerikanaca i bio uključen kod sva tri gola njegovog tima, što do sada niti jednom fudbaleru na Mundijalu u Kataru nije uspelo.

Fudbaler Intera upisao je dve asistencije u prvom poluvremenu, a golove su postigli Memfis Depaj i Dejli Blind. Kada su Amerikanci u 76. minutu smanjili na 2:1, na scenu je opet stupio raspoloženi Depaj i svojim pogotkom pet minuta kasnije rešio pitanje pobednika i pratkično odveo svoj tim u četvrfinale.

Holandija sada u četvrtfinalu čeka boljeg iz meča Argentina - Australija, a taj susret počinje večeras od 20 sati.