četvrtak 17.11.2022.
21:47

Uspela im je generalna proba, iako su nastupili bez prve zvezde.

EPA-EFE/ANTONIO COTRIM

Poslednju proveru pred put na Mundijal u Katar, reprezentacija Portugala imala je večeras u Lisabonu gde je bez prehlađenog Ronalda ubedljivo savladala selekciju Nigerije sa 4:0.

Na vodeći gol se čekalo samo sedam minuta, kada je Dalot prihvatio dubinsku loptu u kaznenom prostoru, vratio je u sredinu za Bruna Fernandeša koji rutinski završava akciju - 1:0.

Domaći tim je prednost duplirao u 35. minutu iz jedanaesterca, pošto je lopta pogodila u ruku Osai-Samjuela. Bruno Fernandeš je bio precizan i sa bele tačke i Portuga je poveo sa 2:0.

Taj rezultat je ostao sve do ulaska u finiš meča. Prvo su Nigerijci mogli do pogotka u 81. minutu, ali je Rui Patrisio odbranio penal Denisu.

Samo minut kasnije Gonzalo Ramoš postiže treći gol za Portugalce, a konačnih 4:0 postavio je Žoao Mario u 84. minutu meča.

Selektor Portugala Fernando Santoš je na teren izveo ovaj tim: Rui Patrisio - Dalot, Dijaš, Antonio Silva, Mendeš - Otavio, Fernandeš, Karvaljo - Žoao Feliks, Andre Silva, Bernardo Silva.