Srbija preskočila "Kengure" u Novom Sadu!

četvrtak 18.06.2015.
22:06

U okviru četvrtog vikenda Svetske lige danas je u Novom Sadu reprezentacija Srbije uz dosta muke savladala reprezentaciju Australije sa 3:0 po setovima iako rezultat to ne govori.

worldleague.2015.fivb.com

Sjajna atmosfera večeras u Novom Sadu, a reprezentacija Srbije je slavila još jednu pobedu u Svetskoj ligi, ovoga puta savladavši veoma neugodnu Australiju rezultatom 3:0 (31:29, 27:25 i 25:19).

Atanasijević, Ivović i Stanković su odlično ušli u meč, Srbija je brzo povela sa 8:4 u prvom setu, ali onda je usledilo malo oputanje izabranika Nikole Grbića. Sjajno su Australijanci igrali odbranu, a nakon drugog tehničkog tajm-auta su izujednačili, zatim i poveli sa 23:22.

Atanasijević i Podraščanin na kraju donose Srbiji prednost od 1:0 u setovima, bili su veoma smireni u završnici.

Drugi set je bio takođe neizvestan, nisu ekipe uspevale da naprave veću razliku, a blokom sjajnog Atanasijevića Srbija je došla do 27:25 i do 2:0 u setovima.

Treći set je bio lakši za gledanje, naši odbojkaši nisu imali više problema da privedu kraju utakmicu, pa su ovaj set rešili u svoju korist sa 25:19.

Inače, meču su prisustvovale i legende srpske odbojke, Ivan Miljković, Vasa Mijić i Andrija Gerić.