Srpkinje odlične sa Japanom, poznat protivnik u četvrtfinalu!

10:01
Izvor: Sportske.net, Odbojkaški savez Srbije

Izabranice Danijelea Santarelija savladale i Japan.

Odbojkaški savez Srbije

Ženska seniorska reprezentacija Srbije trijumfalno je završila turnir A grupe III sedmice IV Lige nacija 2022. u Kalgariju. Srbija je noćas po našem vremenu savladala Japan sa 3:1, po setovima 22:25, 25:20, 25:19 i 25:22, posle 110 minuta igre.

Još jednu dobru partiju u Kalgariju prikazale su seniorke Srbije i zabeležile osmu pobedu u Ligi nacija. Protiv uvek neugodnog Japana, Srbija je izgubila prvi set posle izjednačene igre do završnice. Tada su Japanke uspele da se odvoje rezultatski i povedu sa 1:0. Preostala tri seta su pripala izabranicama Danijelea Santarelija, koje su u kombinovanom sastavu nadvisile Japan i stigle do vredne pobede.

Seniorke Srbije se iz Kalgarija vraćaju u ponedeljak, 4. jula kasno uveče letom preko Amsterdama.

Srbija će u četvrtfinalu Lige nacija u Ankari igrati protiv SAD, koje će ligaški deo takmičenja završiti na prvom mestu. Ipak, tu prvu poziciju prilikom određivanja parova četvrtfinala preuzeće Turska, domaćin turnira, pa će Srbija, sedma na tabeli, u četvrtfinalu igrati protiv drugoplasirane selekcije, odnosno SAD.