15:15
Izvor: Sportske.net, Beta

Evo još nekih rezultata iz Tokija.

EPA-EFE/DIEGO AZUBEL

Norveški atletičar Jakob Ingebrigtsen osvojio je danas zlatnu medalju u trci na 1.500 metara na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Ovaj 20-godišnji Norvežanin je slavio rezultatom tri minuta i 28,32 sekunde, što je novi olimpijski rekord.

Srebrna medalja pripala je svetskom prvaku iz 2019, Kenijcu Timotiju Čerujotu koji je trku završio za 3:29,01.

Na poslednji stepenik pobedničkog postolja popeo se Britanac Džoš Ker (3:29,05).

Holandska atletičarka Sifan Hasan osvojila je danas drugu zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Tokiju, pošto je trijumfovala i u trci na 10.000 metara.

Posle zlata na 5.000 metara i bronze na 1.500, Hasan je do zlata na deset kilometara stigla rezultatom 29 minuta i 55,33 sekundi.

Ona je na kraju iscrpljujuće trke, u sprintu, pobedila ispred Kalkidan Gezahegne iz Bahreina (29:56,18) i svetske rekorderke, Etiopljanke Letesenbet Gidej (30:01,72).