nedelja 28.07.2024.
21:51

Ništa od drugog kola za 53. tenisera sveta na Olimpijskim igrama.

EPA-EFE/CHRISTOPHE PETIT TESSON

Srpski teniser Dušan Lajović eliminisan je u prvom kolu teniskog olimpijskog turnira u Parizu.

Srbina je porazio nemački teniser Maksimilijan Marterer, 111. na ATP listi, rezultatom 2:1 (6:3, 6:7, 6:3) u setovima.

Meč je trajao dva sata i 42 minuta

Marterer je priredio iznenađenje protiv 53. tenisera sveta što je najavio odličnom partijom u prvom setu kada je napravio brejk u četvrtom gemu.

Lajović je pokušavao da se vrati u igru i uzvrati istom merom, imao je čak četiri brejk-lopte u devetom gemu, ali je Nemac iskoristio drugu set-loptu i poveo sa 1:0.

Ni početak drugog seta kada je Lajović odmah izgubio gem na svom servisu nije obećavao, Marterer je vodio i sa 3:1, ali dogodio se zaokret u igri srpskog tenisera koja je konačno počela da izgleda u skladu sa očekivanjima.

Srbin je nakon toga uzeo dva brejka, pa je set otišao u taj-brejk u kojem je Lajović spasio dve meč-lopte i izjednačio rezultat na 1:1.

Činilo se da bi Lajović mogao i do potpunog preokreta posle početnog brejka, ali Merterer je uzvratio u nastavku seta i sa dva brejka stigao do nove meč-lopte koju je na kraju i realizovao.

Nemački teniser će se u drugom kolu sastati sa Feliksom Ože-Alijasimom.