Veliki preokret Hrvata - Gubili 6 razlike u drugom poluvremenu i slavili golom u poslednjoj sekundi!

subota 27.07.2024.
16:23

Reprezentacija Hrvatske slavila na startu OI.

EPA-EFE/MARTIN DIVISEK

Reprezentacija Japana je propisno namučila Hrvatsku, bila na pragu pobede, ali na kraju slavlje naših komšija.

Bilo je 30:29 u utakmici koja je verovatno najzanimljivija u prvom kolu takmičenja po grupama na Olimpijskim igrama u Parizu.

Posle prvog poluvremena Japanci su imali +5 (18:13), da bi na startu drugog bilo i 6 poena viška u nekoliko navrata.

Ipak, nakon što je selektor Hrvatske Sigurdson promenio odbranu i stao u 5-1, druga slika na terenu, Hrvati su brzo stigli prednost Japanaca i ušlo se u egal završnicu.

Na kraju, Japanci su imali napad za vođstvo kada je Kuzmanović odbranio udarac, da bi u narednom napadu u poslednjim sekundama Ivan Martinović pogodio za slavlje Hrvata.