Dominacija srpskih strelaca - Nove medalje, najbolja smo nacija na Svetskom kupu!

Autor: Lazar Nikolić
ponedeljak 30.05.2022.
17:20
Izvor: Sportske.net, Beta

Sjajno, sjajno, sjajno!

OKSrbije/Twitter

Srpski reprezentativci u streljaštvu osvojili su danas srebrnu i bronzanu medalju u miksu na Svetskom kupu u Bakuu.

Treći dan Svetskog kupa u glavnom gradu Azerbejdžana je počeo srebrnom medaljom, koju je osvojio miks par vazdušnom puškom Andrea Arsović i Lazar Kovačević.

U drugoj disciplini današnjeg programa, takmičenju mešovitih parova pištoljem, Zorana Arunović i Damir Mikec su se okitili bronzom.

Arsović i Kovačević su zahvaljujući dobroj završnici u kvalifikacijama puškom osvojili drugo mesto, sa samo jednim desetim delom krugom prednosti ispred prvog tima Južne Koreje i plasirali se u meč za zlato.

Njihov rival u finalu bila je druga ekipa Južne Koreje, Đihjeon Keum i Hađun Park. koji su na kraju slavili sa 16:10.

Drugi srpski miks par vazdušnom puškom Teodora Vukojević i Milenko Sebić je zauzeo 15. poziciju.

Arunović i Mikec su u kvalifikacijama mešovitih parova pištoljem sa 578 krugova zauzeli šesto mesto i obezbedili učešće u jednom od dva meča za bronzu. Rival im je bila trećeplasirana Ukrajina, koja je zabeležila 579 kruga.

Srpski par je slavio protiv Ukrajinca sa 17:9.

Posle tri dana takmičenja u Bakuu, Srbija je sa dva zlata, srebrom i bronzom na prvom mestu u bilansu medalja.

Pred srpskim strelcima je slobodan takmičarski dan, dok će u sredu Lazar Kovačević, Milenko Sebić i Milutin Stefanović startovati i kvalifikacijama u gadjanju MK puškom iz trostava.