Sjajni uspesi kajakaša - Obezbeđena još tri finala!

petak 19.08.2022.
11:45

Odlično!

Srpski kajakaš Bojan Zdelar plasirao se danas u finale jednoseda na 1.000 metara na Evropskom prvenstvu u Minhenu.

Zdelar je u polufinalnoj grupi završio na drugom mestu sa vremenom 3:35,276 minuta. Za prvoplasiranim domaćim takmičarom Jakobom Tordsenom zaostao je 0,479 sekundi.

On će danas od 15.16 nastupati i u finalu jednoseda na 500 metara. Finale na 1.000 metara na rasporedu je u subotu.

U finale se plasirao i muški četverac u trci na 500 metara.

Andjelo Džombeta, Marko Novaković, Stefan Vrdoljak i Vladimir Torubarov su u kvalifikacionoj grupi završili na drugom mestu vremenom od 1:21,329 minuta.

Finale je na programu sutra popodne.

Kristina Bedeč je finale izborila u kajaku jednosedu na 1.000 metara.

U polufinalnoj grupi ostvarila je drugo vreme (4:11,034), što je bilo dovoljno za direktan plasman. Finalna trka na programu je u nedelju.

Tijana Arsić je u disciplini kanu jednoklek na 200 metara osigurala plasman u polufinale, pošto je u svojoj grupi završila na petom mestu, vremenom od 50,928 sekundi.