EP - Čaba Silađi ''za dlaku'' bez medalje!

subota 23.08.2014.
17:34

Odličan je bio reprezentativac Srbije u finalnoj trci na 50 metara prsno, ali mu je samo dve stotinke nedostajalo da osvoji medalju na EP u Berlinu!

AP/Michael Sohn

Posle dva zlata kojima nas je oduševio Velimir Stjepanović na Evropskom prvenstvu u Berlinu, tako malo je nedostajalo da se i Čaba Silađi okiti medaljom na ovom takmičenju.

Silađi se ovog popodneva takmičio u finalu trke na 50 metara prsnim stilom, odlično je plivao čitavim tokom trke, ali je u samom finišu za samo dve stotinke ostao bez medalje, zauzevši na kraju četvrto mesto.

Silađi je ostvario vreme 27.50 sekundi, a titulu prvaka Evrope osvojio je Adam Piti u vremenu 27.00. Srebrna medalja pripala je Litvancu Titenisu (27:34), a bronzu je tik ispred Silađija uzeo Slovenac Damir Dugonjić (27.48).