Autor: Beta Beta
nedelja 23.07.2017.
23:58
Izvor: Beta

Američke plivačke štafete u disciplini 4x100 metara slobodnim stilom i u muškoj i u ženskoj konkurenciji osvojile su danas zlatne medalje na Svetskom prvenstvu u Budimpešti.

Epa/Tibor Illyes

Muška štafeta u sastavu Kejleb Dresel, Tounli Has, Blejk Pjeroni i Nejtan Adrijan je trku završila za tri minuta, deset sekundi i šest stotinki.

Srebrnu medalju osvojila je štafeta Brazila (3:10,34), dok je bronza pripala plivačima Madjarske (3:11,99).

I ženska štafeta SAD je bila najbolja, pošto je deonicu preplivala za tri minuta, 31 sekundu i 72 stotinke. Za štafetu SAD plivale su Mejlori Komerford, Kelsi Vorel, Kejti Ledeki i Simon Manuel.

Ledeki je tako prvog dana plivačkih takmičenja na Svetskom prvenstvu u Budimpešti osvojila dve zlatne medalje, pošto je prethodno bila najbolja na 400 metara slobodnim stilom.

Srebrnu medalju osvojila je štafeta Australije (3:32,01), dok je treća bila reprezentacija Holandije (3:32,64).