Autor: Beta Beta
ponedeljak 25.01.2016.
21:18
Izvor: Beta

Rukometna reprezentacija Makedonije bila je na dobrom putu da nanese prvi poraz Norveškoj na Evropskom prvenstvu ali je na kraju jedva izvukla remi.

pol2016.ehf-euro.com/UrosHocevar

Rukometaši Makedonije i Norveške odigrali su večeras nerešeno 31:31 (17:13) u utakmici Grupe 1 druge faze takmičenja na Evropskom prvenstvu.

Najefikasniji u reprezentaciji Makedonije bio je Kiril Lazarov sa 11 golova, dok je Dejan Manaskov postigao pet. U selekciji Norveške najbolji je bio Kristijan Bjornsen sa šest postignutih golova.

Makedonija je tokom većeg dela utakmice imala prednost, vodila je i sa šest golova razlike, ali je Norveška u poslednjih deset minuta preokrenula rezultat i povela sa 31:30.

Izjednačenje i bod Makedoncima doneo je Filip Mirkulovski golom minut i po pre kraja utakmice.

Do kraja meča obe reprezentacije nisu uspele da realizuju po jedan napad, pa se rezultat nije menjao.

Makedoniji ima jedan bod u Grupi 1, dok Norveška ima sedam.