EP - Očekivan poraz Srbije za kraj, poznate polufinalistkinje

Autor: Beta Beta
sreda 12.12.2018.
23:20
Izvor: Beta

Ženska rukometna reprezentacija Srbije izgubila je večeras u Nantu od selekcije Francuske sa ubedljivih 28:38 (14:18), u poslednjem meču druge faze Evropskog prvenstva.

Epa/Eddy Lemaistre

Srbija se od šampionata Evrope oprostila kao poslednje plasirana selekcija u Grupi 1 sa samo dva boda.

Na drugoj strani, Francuska se plasirala u polufinale.

Srbija je do finiša prvog poluvremena bila ravnopravni protivnik aktuelnim svetskim šampionkama pred 8.000 navijača u Nantu.

Rukometašice Srbije su povele u 22. minutu sa 13:12, ali je kraj poluvremena u potpunosti pripalo Francuskoj koja je sačuvala mrežu punih sedam minuta i serijom 5:0 stigla do 14:18 na poluvremenu.

Francuskinje su nastavile u istom ritmu i u nastavku i nisu dale Srbiji šansu da se vrate u meč. Selektor Obradović je u drugom poluvremenu dao šansu i igračicama koje su imale manju minutažu na ovom prvenstvu.

Najefikasnija u redovima Srbije bile su Jovana Kovačević, Sladjana Pop Lazić i Katarina Krpež Šlezak sa po pet golova, dok su Dragan Cvijić i Aleksandra Vukajlović postigle po tri.

Francusku je do pobede vodila sjajna Estel Nze Minko sa devet golova.

Poznate su i polufinalistkinje Evropskog prvenstva, Rusija će igrati protiv Rumunije, dok će Holandija igrati protiv Francuske. U borbi za peto mesto igraće Švedska i Norveška.