Partizan ponovo slavio u "večitom derbiju"

četvrtak 19.05.2016.
19:24

Treći put u tekućoj sezoni rukometaši Partizana slavili su protiv "večitog rivala". Ekipa Nenada Maksića u četvrtak je na domaćem terenu slavila sa 30:26 (16:13) u okviru 8. kola plej-ofa Superlige.

rkpartizan.rs

Rukometaši Partizana savladali su Crvenu zvezdu u okviru 8. kola plej-ofa Superlige Srbije rezultatom 30:26 (16:13) čime su nastavili pobedonosni niz u duelima sa "večitim rivalom".

Pred oko 1000 ljubitelja rukometa koji su se okupili na tribinama SC Voždovac na Banjici crno-beli su stigli do trećeg ovosezonskog trijumfa nad Crvenom zvezdom i to potpuno zasluženo.

Gosti su posle pet minuta igre imali prednost 3:2 da bi potom rukometaši Partizana preuzeli konce igre u svoje ruke i trasirali put ka novoj pobedi. Početkom drugog poluvremena Zvezda je prišla na gol zaostatka ali je to bilo sve što je uradila na večerašnjoj utakmici.

Najbolji strelac Partizana bio je Radojković sa 7 golova, dok su na drugoj strani Pavlović i Babić postigli po šest pogodaka.

Posle osam odigranih kola Vojvodina i Metaloplastika dele prvu poziciju na tabeli sa po 13 bodova, dok ih Partizan prati sa 10.