nedelja 10.05.2015.
21:13

Najbolja ženska rukometna ekipa u ovoj godini u Evropi jeste ekipa podgoričke Budućnosti, a najbolje igračice današnjeg dana bile su Dragana Cvijić i Katarina Bulatović, Srpskinja sa crnogorskim pasošem.

Philipp Guelland/EHF

Podgoričanke su danas postale prvakinje Evrope po drugi put u svojoj istoriji savladavši Larvik rezultatom 26:22 (14:8).

Budućnost je danas fenomenalno krenula u meč, povela sa 4:0 i odmah stavila do znanja Norvežankama ko će danas igrati glavnu ulogu. Povreda Neagu nije uticala na ekipu na samom startu utakmice, kasnije se Rumunka vratila u meč kada je Budućnost održavala svoju prednost.

Izabranice Dragana Adžića su sjajnom igrom prevashodno Dragane Cvijić i Katarine Bulatović napravile seriju početkom drugog poluvremena čime je pitanje pobednika već tada, čini nam se, bilo rešeno.

U 40. minutu golom Dragane Cvijić na semaforu je pisalo 20:11, ali su tada Norvežanke krenule malo odlučnije, smanjile su razliku na samo 4 gola u 52. minutu, bilo je 22:18, ali su Podgoričanke uspele da održe tu prednost bez većih problema do kraja meča i sasvim zasluženo da slave novu titulu prvaka Evrope.

Najefikasnije u redovima ekipe Dragana Adžića bile su Bulatović sa 7 golova, Mehmedović je postigla 6, dok je Cvijićeva je postigla 4.

U meču za treće mesto Vardar je savladao ekipu Dinamo Sinaru sa 28:26.