petak 19.03.2021.
21:30

Poraz naših reprezentativki na startu olimpijskih kvalifikacija.

Beta/Hendrik Schmidt/dpa via AP

Ženska rukometna reprezentacija Srbije porazom je startovala na kvalifikacionom turniru za plasman na Olimpijske igre, koji se održava u mađarskom Đeru.

Bolja od našen nacionalnog tima bila je selekcija Rusije koja je opravdala ulogu favorita i slavila rezultatom 29:24.

Naša reprezentacija je tokom prvog poluvremena uspela da pruži nešto jači otpor, imala je i vođstvo u par navrata, bilo je 5:4 i 8:7, ali Ruskinje su potom pojačale ritam i do poluvremena povele sa 17:13.

U nastavku, Srbija je uspela da priđe na dva gola zaostatka, ali ne i više od toga, pa su Ruskinje rutinski privele meč kraju.

Sutra od 17:30h, reprezentaciju Srbije očekuje ključni meč protiv domaće selekcije Mađarske koja je u prvom kolu deklasirala kazahstan sa 46:14.

Slađana Pop-Lazić sa pet i Jelena Lavko sa četiri pogotka bile su najefikasnije večeras u našoj selekciji.