sreda 06.06.2018.
17:20

Fudbalska reprezentacija Češke slavila je u prijateljskom susretu odigranom u Austriji.

Beta/AP Photo

Na stadionu u Švehatu selekcija Češke bila je bolja od Nigerije rezultatom 1:0 (0:0).

Pobednički gol postignut je već u 25. minutu, nakon gužve u kaznenom prostoru Nigerijaca najbolje se snašao Kalas.

Nigerijci su samo tri minuta kasnije mogli da poravnaju, u prilici je bio Džon Ogu, ali je lopta prozujala iznad prečke nakon njegovog udarca glavom.

Pipretio je potom napadač Rome Patrik Šik na drugoj strani, ali je bio neprecizan.

Vezista Lestera Vilfred Ndidi je još jednom dokazao da ima razoran udarac u 36. minutu, ali je Vačlik krajnjim naporom uspeo da zaustavi njegov udarac.

U drugom delu su Česi mogli i do drugog gola, vezista Udinezea Jankto je bio u prilici, ali je Uzoho odlično intervenisao.

Na kraju pobeda Čeha, koji neće igrati u Rusiji, dok će Nigerija, čiji dresovi su najprodavaniji pred Mundijal, igrati u grupi D, zajedno sa Islandom, Hrvatskom i Argentinom.

Naš specijal o Mundijalu u Rusiji možete čitati OVDE.