subota 23.06.2018.
21:55

Znate ono, fudbal je igra u kojoj na kraju uvek pobede baš oni...

Beta/AP Photo/Frank Augstein

Reprezentacija Nemačke nalazila se na pragu eliminacije sa Mundijala, sekunde su je delile od novog neuspeha, posle startnog poraza od Meksika.

Ali, večeras su i sa igračem manje uspeli da naprave preokret protiv Švedske i maestralnim golom Krosa iz slobodnog udarca stignu do spasonosne pobede od 2:1!

Nemci su agresivno i ofanzivno počeli utakmicu. Prva velika prilika stvorena je već u trećem minutu posle akcije Kimiha po desnoj strani, Draksler je šutirao sa desetak metara, ali je njegov udarac izblokirao jedan igrač protivničke ekipe ispred gol linije i uz mnogo sreće otklonio opasnost.

U devetom minutu prodor Rojsa po desnoj strani, povratna lopta za Vernera, ali u poslednjem trenutku intervenisao je Lindelof.

Ali, kako je meč odmicao, i Šveđani su sve više ''pokazivali zube''. Na isteku 12. minuta njihova sjajna kontra preko Berga, najbolja prilika od početka meča, ali Nojer je sjajno reagovao u situaciji jedan na jedan. Tražili su Šveđani i penal, jer je Berg pritom oboren od strane Boatenga s leđa, ali se sudija nije oglasio.

Ipak, što su propustili tada, Šveđani su nadoknadili u 32. minutu. Greška Krosa na sredini terena, Berg je osvojio loptu, a onda je usledila munjevita akcija koju na kraju golom završava Ola Toivonen - 0:1.

U samom finišu prvog poluvremena Nemci su mogli da budu potpuno dotučeni, ali najpre se u 43. minutu Klosen spetljao u odsudnom trenutku posle još jedne odlične kontre, da bi u poslednjim sekundama ovog dela igre Manuel Nojer sjajno intervenisao posle udsarca Berga. Svemu je prethodnio odlično izveden slobodan udarac Larsona.

Očekivano, selektor ''Pancera'' Joakim Lev reagovao je u poluvremenu izmenom, Drakslera je ostavio u svlačionici, a na teren poslao veterana Marija Gomeza.

Forsberg Svedska Nemacka

I, već u 48. minutu izjednačenje! Timo Verner je probio po levoj strani, poslao preciznu loptu ka Rojsu, a ovaj sa desetak metara šalje loptu u mrežu - 1:1.

U 61. minutu nova prilika za Rojsa, ovog puta posle akcije Kimiha sa desne strane. Rojs je pokušao petom da prosledi loptu u mrežu, ali umesto toga, lopta mu je prošla kroz noge i završila u gol autu.

Napadali su Nemci, stvarali prilike, ali bez rezultata.

A onda, 82. minut, novi šok za ''Pancere'', Boateng dobija drugi žuti karton i Nemačka ostaje sa igračem manje na terenu!

I pored brojčanog hendikepa, Nemci su napadali do kraja, a najbolju priliku propustio je Gomez u 87. minutu, kada je glavom šutirao pod prečku, a golman Olsen sjajno intervenisao.

Nije ni to bilo sve, rezervista Brant je u nadoknadi vremena sa ivice kaznenog prostora pogodio stativu!

I kada se očekivao kraj, Toni Kros je posle slobodnog udarca, iskosa sa leve strane pogodio za pobedu i ostanak na Mundijalu - 2:1!!

NEMAČKA: Nojer, Kimih, Boateng, Ridiger, Hektor (Brant od 87.), Rudi (od 31. Gundogan), Kros, Draksler (Gomez od 46.), Miler, Rojs, Verner.

ŠVEDSKA: Olsen, Lustig, Lindelef, Grnakvist, Augustinson, Klason (Durmaz od 74.), Larson, Ekdal, Forsberg, Berg (Telin od 90.), Toivonen (Gideti od 78.).