sreda 26.01.2022.
08:40

Deveta teniserka sveta Iga Švjontek i Amerikanka Danijel Kolins plasirale su se noćas u polufinale Australijan opena, u singl konkurenciji.

EPA-EFE/DEAN LEWINS

Poljakinja Švjontek je u četvrtfinalu pobedila Estonku Kaju Kanepi, 115. teniserku sveta, sa 4:6, 7:6, 6:3.

Meč je trajao tri sata i jedan minut, a prva je do brejka stigla Kanepi u sedmom gemu.

Estonka zatim nije uspela da iskoristi čak pet brejk i set lopti u devetom gemu, da bi u sledećem uspela da realizuje ukupno 10. set loptu.

Kanepi je odmah na startu drugog seta napravila brejk, ali je posle usledila serija od četiri uzastopna gema za Švjontek.

Pobednica Rolan Garosa iz 2020. godine pretrpela je brejk u sedmom gemu, a set je zatim otišao u taj-brejk, koji je Poljakinja dobila sa 7:2.

Čak u šest od devet gemova odlučujućeg seta vidjeni su brejkovi, a do osetnije prednosti od 5:2 došla je Švjontek.

Kanepi je u sledećem gemu vratila jedan brejk, ali je već u narednom Poljakinja iskoristila drugu meč loptu.

Protivnica u polufinalu će joj biti 30. teniserka sveta Kolins, koja je bila bolja od Francuskinje Aliz Korne sa 7:5, 6:1.

Ona je do svog drugog polufinala u Melburnu posle 2019. godine došla za sat i 28 minuta.

Kolins je u četvrtom gemu napravila brejk i povela sa 3:1, da bi u devetom gemu prilikom servisa za set do brejka došla Korne.

Američka igračica je do seta došla u 12. gemu, posle iskorišćene treće prilike.

U drugom setu 28-godišnja Kolins je napravila dva brejka i bez većih problema je savladala 61. teniserku na WTA listi.

Plasman u polufinale ranije su ostvarile prva teniserka sveta Ešli Barti i Amerikanka Medison Kiz.