Borni Ćoriću baš prijaju nova pravila, budi se i Šapovalov, obratite pažnju na detalj na slici
Autor: Darko Mitrović
sreda 08.11.2017.
23:32
Izvor: Sportske.net
''Tenis budućnosti'' već drugi dan se igra u Milanu, gde je kompletirano drugo kolo finalnog ATP turnira ''Next Generation''.

Beta/AP Photo/Luca Bruno
Povezane vesti
Pisali smo juče, u prilogu se možete podsetiti najzanimljivijih promena pravila koja se testiraju na ovom turniru, a jednu od tih promena možete i da primetite na ovoj fotografiji uz vest.
Naime, broj ''02'' koji se vidi iza Borne Ćorića označava da je ostalo još samo dve sekunde za njegov servis. Promenama pravila je predviđeno i da se između svakog poena odbrojava vreme koje može maksimalno da iznosi 25 sekundi.
A pomenutom hrvatskom teniseru izgleda baš prijaju ove promene u tenisu, pa je danas zabeležio još jednu pobedu. U drugom kolu Grupe B savladao je Danila Medvedeva iz Rusije sa 3:1, po setovima 4:3 (7:5), 2:4, 4:1, 4:2, a u istoj grupi Karel Kačanov je naneo još jedan poraz Amerikancu Donaldsonu koji još nije osvojio ni set.
Ovoga puta, 3:0 za Kačanova, po setovima 4:1, 4:3 (7:3), 4:2.
U Grupi A dominira Korejac Čung, koji je danas savladao Rusa Rubljeva sa 3:0, po setovima 4:0, 4:1, 4:3 (7:1).
Prvi trijumf po novim pravilima danas je ostvario i Kanađanin Denis Šapovalov, koji je bio bolji od Italijana Đanluiđija Kvincija sa 3:1 (4:1, 4:1, 3:4 (5:7), 4:3 (7:5)).
--Coric (🎥@TennisTV ) pic.twitter.com/67G8FTvi3u
— doublefault28 (@doublefault28) November 8, 2017
-Shapovalov (🎥@TennisTV ) pic.twitter.com/TkRmOnX2QL
— doublefault28 (@doublefault28) November 8, 2017
-Shapovalov BH (🎥@TennisTV ) pic.twitter.com/Tk01iiYHGz
— doublefault28 (@doublefault28) November 8, 2017-
2 Komentara
Mihajlo20
Mislim da je ovo totalna glupost. A takodje mislim da ce kroz 5-6 godina kako se Roger, rafa, marej i nole i budu povukli gledanost i uopšte popularnosti tenisa opasti. Zasto je nekome smetao nec pri servisu? Sad ce biti puno pravednije kad loptice budu padale ispod mreze i tako budu osvajani poeni.
Odredjena pravila jesu za polemiku, slazem se. No, postoji jedno koje nije i koje je trebalo odavno uvesti. Fiksno ograniceno vreme izmedju dva servisa. Takvo pravilo podrzavam u potpunosti. Da, kazu da je postojalo i pre. Na papritu, ne i u praksi. Dokaz je Rafael Nadal pre svih, uz Endija i Djokovica. Za Novaka je to vazilo do 2012.