Dodig i Krajiček osvojili dubl u Monte Karlu

nedelja 16.04.2023.
20:55

Peti nosioci na turniru pobedili su posle sat i 33 minuta i osvojili petu zajedničku titulu.

EPA-EFE/MARTIN DIVISEK

Hrvatski teniser Ivan Dodig i njegov partner u dublu, Amerikanac Ostin Krajiček, osvojili su danas titulu na mastersu u Monte Karlu, pobedivši u finalu dublova domaćeg igrača Romana Arneodoa i Austrijanca Sema Vajsborna posle tri seta, 6:0, 4:6, 14:12.

Oni su prvi set osvojili bez izgubljenog gema, a u drugom setu njihovi protivnici napravili su brejk u devetom gemu, koji im je bio dovoljan da izjednače u meču.

U trećem setu Arneodo i Vajsborn su imali dve meč lopte, ali ih nisu iskoristili, a Dodig i Krajiček su iskoristili treću meč loptu i osvojili prvu zajedničku masters titulu.