četvrtak 30.04.2015.
20:53

Velika borba vodila se večeras u Istanbulu, ali srpski teniser Dušan Lajović nije uspeo da se plasira u četvrtfinale.

Beta/APPhoto/Aijaz Rahi

U drugom kolu turnira u Istanbulu, Dušan Lajović je večeras poražen u duelu sa hrvatskim teniserom Ivanom Dodigom.

Meč je trajao čak dva sata i 40 minuta, a Dodig je slavio sa 2-1, po setovima 5-7, 7-6 (7-1) i 6-4.

Prvi set je obeležio veliki preokret Dušana Lajovića, koji je gubio sa 5-2, ali je onda vezao čak pet gemova, za vođstvo u setovima!

I drugi set je Dodig bolje započeo, stekao brejk prednosti, poveo sa 3-1, ali je Lajović ponovo uzvratio, za izjednačenje na 4-4. Zatim se igralo gem za gem, sve do taj-brejka, gde je Dodig bio dominantan, dobio da je sa 7-1 i izjednačio na 1-1 u setovima.

Lajović je i u trećem setu odmah dozvolio rivalu da stekne prednost, Dodig je poveo sa 3-0, uz dva brejka prednosti, a srpski teniser je do kraja uspeo da tu prednost protivnika ublaži, ali ne i da napravi novi preokret, pa će u četvrtfinalu igrati hrvatski teniser.