Lajović predao Krajinoviću u srpskom derbiju!

Autor: Janko Glavonjić
sreda 25.03.2015.
21:57

Iskusniji Dušan Lajović je bio pred pobedom u dva seta protiv Filipa Krajinovića, ali je propustio svoju priliku i potom u trećem setu predao meč.

Beta/AP Photo/Osama Faisal

Filip nije počeo meč na najbolji način, odmah je pretrpeo brejk u prvom gemu, Lajović je sa druge strane bio siguran na svom servisu i lako priveo set kraju duplim brejkom.

U drugom setu viđena je mnogo veća borba, ali je ponovo Lajović došao prvi do brejka, u petom gemu.

Naš stariji teniser je lako držao prednost svog servisa do 5:4 i trenutka kada je servirao za meč.

Imao je dve vezane meč lopte, činilo se da je sve gotovo, ali je tada neshvatljivo popustio i napravio tri vezane duple greške!

Filip je iskoristio svoju treću brejk loptu u ovom gemu i došao do izjednačenja.

Ipak, odmah zatim je i Krajinović pretrpeo novi brejk, Lajović je ponovo došao do dve vezane meč lopte i ponovo se situacija ponovila, Krajinović je stigao do tajbrejka koji je i rešio u svoju korist rezultatom 7:5.

U trećem setu je Krajinović vodio igru od samog početka, a Dušan je zbog povrede morao da preda pri rezultatu 4:2 za Filipa.

Krajinović u narednoj rundi igra protiv 16. nosioca Gaela Monfisa.