Lajović u polufinalu Sao Paola

Autor: Đorđe Đokić
subota 27.02.2016.
01:15

Dušan Lajović je uspeo da stigne do polufinala ATP turnira u Sao Paolu i tako ostvari najbolji rezultat u karijeri.

Beta/AP Photo/Natacha Pisarenko

Srpski teniser Dušan Lajović je uspeo da opravda ulogu favorita u meču protiv Portugalca Gustaa Eliasa i posle 3 seta slavi prolaz u polufinale turnira u Sao Paolu.

Dušan je dobio prvi set, imao je brejk prednosti u drugom, ali je kada je trebao da reši popustio i pružio priliku Eliasu da se vrati u meč. Portugalac je priliku iskoristio pa je meč ušao u treći set u kom međutim nije bilo dileme. Od samog starta Lajović je odlično igrao i vrlo brzo i lako stigao do pobede bez izgubljenog gema u trećem setu.

Na kraju, uz konačnih 6:3, 4:6 i 6:0 Lajović je stigao do prvog polufinala jednog ATP turnira u svojoj karijeri.

Lajović je ovom pobedom uspeo da nadmaši prošlogodišnji rezultat na istom turniru pa ga čeka i skok na ATP listi.

Nadajmo se da Dušan neće stati i da bi mogao i do svog prvog ATP finala, pa možda i do titule. U polufinalu igraće protiv boljeg iz duela Urugvajca Kuevasa, 3. nosioca na turniru i Brazilca Monteira koji je tek 278. igrač sveta.

U drugom polufinalu sastaju se Špani Inigo Servantes i Pablo Kareno Busta.