Madrid - 'Stara mušterija' izlazi Noletu na megdan

četvrtak 05.05.2016.
23:12

Crnogorac sa kanadskim pasošem Miloš Raonić biće naredni protivnik Novaka Đokovića na Mastersu u Madridu.

Beta/AP Photo/Kirsty Wigglesworth

Najbolji teniser sveta Novak Đoković saznao je ime rivala sa kojim će se sastati u četvrtfinalu Mastersa u Madridu nakon poslednjeg meča osmiine finala koji su odigrali Miloš Raonić i Žo-Vilfred Conga.

Crnogorac sa kanadskim pasošem eliminisao je Congu u dva seta (6:4, 6:4) za nešto više od 70 minuta igre o bez većih poteškoća.

Podgoričanin je iskoristio prvu brejk loptu u prvom gemu i odmah usmerio meč u pravcu koji mu odgovara, a u trećem gemu mogao je do još jednog brejka ali je Conga odbranio servis što mi nije pomoglo da ne izgubi set.

Kada u četvrtom gemu drugog seta Conga nije iskoristio dve brejk lopte sve je praktično bilo rešeno jer je već u narednom gemu Raonić napravio brejk i tako stavio tačku na pitanje pobednika.

Četvrtfinalni okršaj Miloša Raonića i Novaka Đokovića biće sedmi međusobni meč dvojice tenisera, a Srbin ima maksimalan učinak od čega je dva meča dobio na šljaci.