21:27

Neočekivani problemi za Endija Mareja već u prvom kolu Rolan Garosa!

Beta/Ettore Ferrari/ANSA via AP Photo

Posle trijumfa u Rimu i pobede nad Novakom Đokovićem, Škot je na Rolan Garos stigao sa mnogo samopouzdanja, ali već u prvom kolu je doživeo velike probleme!

U duelu sa 37-godišnjim Čehom Radekom Štepanekom, drugi teniser sveta je izgubiio prva dva seta, pa se njihov meč neočekivano odužio.

S otzirom da je tokom četvrtog seta već počeo da pada mrak, sudija je odlučio da ovaj meč prekine pri rezultatu 2:1 u setovima u korist Štepaneka (6:3, 6:3, 0:6) i 4:2 za Mareja u četvrtom setu.

Naravno, snažan otpor Štepaneka i nije tako veliko iznenađenje, s obzirom da je tokom dugogodišnje karijere iskusni Čeh umeo da napravi velike probleme favoritima, pogotovo na Gren Slemovima.

Prvi set je odigrao izvanredno, napravio je dva brejka, osvajao gemove na svoj servis i Marej nije imao šanse.

U drugom je počelo brejkovima na obe strane i igralo se ''gem za gem'', sve do finiša seta, kada Štepanek pravi novi brejk i u narednom gemu na svoj servis stiže do 2:0 u setovima!

Tek tada se Marej prenuo i započeo svoju furioznu seriju. Štepaneku je ponestajalo snage, što je Škot iskoristio i vezao devet uzastopno dobijenih gemova, smanjivši pritom na 2:1 u setovima.

Štepanek je konačno uspeo da odgovori, osvojio je dva gema, ali je sudija odlučio da prekine meč pri vođstvu Mareja od 4:2 u četvrtom setu.

Njihov duel će biti nastavljen sutra, a prekid, naravno, mnogo više odgovara Štepaneku koji će imati vremena da povrati svežinu iz prva dva seta i eventualno napravi pravu senzaciju na startu Rolan Garosa.

A u prilogu pogledajte kako je na zvaničnoj Tviter stranici obeležen početak meča između Mareja i Štepaneka...