Autor: Beta Beta
petak 06.11.2020.
21:47
Izvor: Beta

Zemljak ga je namučio u prva dva seta, ali u trećem je sve došlo na svoje mesto.

Beta/AP Photo/Bernat Armangue, File

Španski teniser Rafael Nadal plasirao se večeras u polufinale mastersa u Parizu, pošto je posle preokreta pobedio 15. igrača sveta, sunarodnika Pabla Karenja Bustu, 4:6, 7:5, 6:1.

Drugi teniser sveta Nadal pobedio je posle dva sata i 15 minuta. Busta je poveo u meču zahvaljujući brejku koji je napravio u sedmom gemu. Tu prednost sačuvao je do kraja i osvojio prvi set.

U drugom setu teniseri su bili sigurni u gemovima na svoje servise, sve do 12. kada je Nadal napravio brejk i izjednačio u meču.

Nadal je u trećem setu potpuno nadigrao sunarodnika, kome je prepustio samo jedan gem.

Nadal će u polufinalu igrati protiv boljeg iz duela Nemca Aleksandra Zvereva i Švajcarca Stena Vavrinke.

U drugom polufinalu u subotu igraju Rus Danil Medvedev i Kanadjanin Miloš Raonić.