14:26

Nole i dalje ima stopostotan učinak protiv današnjeg rivala.

Beta/AP Photo/Hamish Blair

Strepeli smo uoči današnjeg meča, ali Novak je pokazao da je jači od svih problema.

Najbolji teniser sveta danas je u četvrtom kolu savladao Kanađanina Miloša Raonića sa 3:1, po setovima 7:6 (7:4), 4:6, 6:1, 6:4 i plasirao se u četvrtfinale gde će odmeriti snage sa nemačkim teniserom Aleksandrom Zverevim, sedmim nosiocem na turniru, koji je ranije danas bio bolji od našeg Dušana Lajovića.

Iako je rezultatski bio neizvestan, prvi set je protekao prilično mirno, bez većih problema za Đokovića, koji je čekao svoju priliku u taj-brejku i na kraju je i iskoristio za vođstvo u setovima.

Problemi su se pojavili u drugom, nešto se teže kretao naš teniser zbog problema sa povredom, pa je Raonić to iskoristio i uz brejk prednosti stigao do izjednačenja.

Ali, ostatak meča protekao je u Novakovoj dominaciji, pogotovo u trećem setu koji je Nole dobio sa 6:1.

U četvrtom još jedan brejk u devetom gemu, potom siguran servis u narednom i - pobeda za plasman u četvrtfinale.

Ovo je bio dvanaesti Đokovićev susret sa Raonićem u karijeri, ostvario je isto toliko pobeda.