Nole radio prekovremeno, ali gledaćemo SPEKTAKULARNU borbu za titulu!

petak 09.10.2020.
22:32

Najbolji teniser sveta u čudnom meču protiv Cicipasa izborio plasman u finale Rolan Garosa.

Beta/AP Photo/Michel Euler

Posle Rafaela Nadala, koji je ranije danas savladao Dijega Švarcmana u tri seta, ulogu favorita u polufinalu Rolan Garosa je opravdao i prvi nosilac, naš Novak Đoković, ali uz mnogo više problema nego što se očekivalo.

Nole je posle četiri sata igre savladao Grka Stefanosa Cicipasa sa 3:2, po setovima 6:3, 6:2, 5:7, 4:6 i 6:1 i tako se izborio za veliko finale, gde će se po 56. put u karijeri sastati sa Nadalom.

U dosadašnjih 55 međusobnih mečeva, Đoković vodi sa 29:26 u pobedama.

Kada je u pitanju duel sa Cicipasom, neizvesnosti u većem delu meča gotovo da nije ni bilo. Grk dugo nije uspevao da napravi nijedan brejk, pa imajući to u vidu, delovalo je da nije ni imao čemu da se nada.

Novaku je u prvom setu bio dovoljan jedan brejk, u drugom je napravio dva i prilično lako stigao do vođstva od 2:0.

I u trećem je stekao brejk prednosti, poveo sa 5:4 i servirao za pobedu, ali posle jedne sudijske opomene zbog prekoračenja vremena prilikom servisa bukvalno je  - stao!

Umesto pobede, dozvolio je Cicipasu da dobije čak pet narednih gemova i ne samo što je Grk dobio treći set sa 7-5, već je i na početku četvrtog stekao brejk prednosti - 2:0.

Tek tada se Đoković polako budi, odmah je vratio brejk i delovao bolje na terenu, lako dolazio do novih brejk lopti u svakom Cicipasovom servis-gemu, ali ih je još lakše propuštao i davao sve veću nadu mladom Grku da može da napravi čudesni preokret.

Pogotovo kada je u desetom gemu četvrtog seta Novak izgubio gem na svoj servis što je značilo ulazak u peti set!

Ipak, sve vreme je naš teniser delovao mirno, samouvereno i to je i potvrdio u setu odluke, kada je već prilično umorni Cicipas do kraja osvojio još samo jedan gem.

Finale Đoković - Nadal na programu je u nedelju, kada će Španac juriti svoj trinaesti, a Novak drugi trofej na Rolan Garosu.