Sakari poslednja učesnica polufinala završnog WTA turnira

utorak 16.11.2021.
09:30
Izvor: Sportske.net, Beta

Šesta teniserka sveta Marija Sakari plasirala se prošle noći u polufinale WTA finala u meksičkoj Gvadalahari, pošto je pobedila Beloruskinju Arinu Sabalenku sa 7:6, 6:7, 6:3.

Beta/AP Photo/Michel Euler

Grkinja je do druge pobede u Čičen-Ica grupi došla za dva sata i 50 minuta.

Druga teniserka sveta je u prvom setu vodila sa 5:3, a u sledećem gemu na servis Sakari imala je set loptu, koju nije iskoristila.

Set je zatim otišao u taj-brejk, koji je rezultatom 7:1 dobila Grkinja.

I u drugom setu Sabalenka je imala prednost 5:3, kao i dve set lopte u narednom gemu. Sakari je ipak uspela da ostane u setu, i da zatim izjednači, a do kraja seta obe teniserke su napravile po još jedan brejk. Sabalenka je taj-brejk dobila rezultatom 8:6, posle iskorišćene četvrte set lopte.

U trećem setu vidjeno je šest brejkova, Sabalenka je vodila sa 3:1, da bi Sakari u nastavku osvojila pet uzastopnih gemova, za pobedu i plasman u polufinale.

Njena protivnica u polufinalu biće osma teniserka sveta Anet Kontavejt, dok se večeras u prvom polufinalu sastaju španske teniserke Garbinje Mugurusa i Paula Badosa.