Sao Paulo - Lajović 'uzeo meru' prvom nosiocu!

četvrtak 25.02.2016.
22:36

Srpski teniser Dušan Lajović plasirao se u četvrtfinale turnira u Sao Paulu, pošto je u drugom kolu eliminisao prvog nosioca, Francuza Benou Pera.

Beta/AP Photo/Francois Mori

U danu kada je najbolji srpski teniser Novak Đoković morao da preda svoj četvrtfinalni meč na turniru u Dubaiju, sjajne vesti stigle su nam sa "drugog kraja" sveta.

Na turniru u Sao Paulu Dušan Lajović je uspeo da eliminiše dvadesetog tenisera sveta Benou Pera koji je na pomenutom takmičenju postavljen za prvog nosioca.

Srpski teniser slavio je rezultatom 2:1 (6:0, 4:6, 6:3) u meču koji je trajao 102 minuta.

Rezultat prvog seta najbolje svedoči kako je Dušan Lajović otvorio meč, ali je bilo očekivano da Benoa Per popravi svoju igru što se i dogodilo u drugom setu.

U trećem setu viđena su tri brejka od kojih je dva napravio Dušan Lajović koji je na taj način stigao do jedne od većih pobeda u karijeri.

Naredni protivnik Dušana Lajovića biće Portugalac Gastao Elias koji je u osmini finala savladao Kolumbijca Žiralda.