SPEKTAKL OD PET ČASOVA - Nadal eliminisan sa Vimbldona!

ponedeljak 10.07.2017.
21:33

Najvažnija sportska vest prvog radnog dana nove sedmice stiže nam iz Londona. Španac Rafael Nadal eliminisan je u osmini finala Vimbldona.

Epa/Gerry Penny

Drugi teniser sveta eliminisan je u osmini finala Vimbldona, pošto je posle maratonskog meča u pet setova poražen od Luksemburžanina Žila Milera rezultatom 3:2 (6:3, 6:4, 3:6, 4:6, 15:13) posle gotovo pet časova lavovske borbe.

Meč je krenuo u neočekivanom pravcu pošto je Luksemburžanin uspeo da osvoji prvi set i tako prekine Nadalov niz od 28 uzastopno dobijenih setova na Grend Slem turnirima.

Žilu Mileru je bilo potrebno 34 minuta da dobije prvi set, a to je učinio zahvaljujući brejku koji je napravio u šestom gemu. Rafa u prvom setu nije dobio priliku da ugrozi servis protivnika i može se reći da je Miler zasluženo stigao do prednosti.

Sličan rasplet događaja imali smo i u drugom setu. Luksemburžanin i Španac radili su dobar posao na svom servisu, a rasplet se odigrao u osmom i devetom gemu. Rafael Nadal nije iskoristio dve brejk lopte nakon čega je stigla kazna pošto je Miler napravio brejk i tako trasirao put ka vođstvu od 2:0 u setovima.

Situacija u kojoj se našao Nadal bila je jako specifična jer Španac odavno nije bio u situaciji da na Grend Slemu uvede meč u peti set nakon deficita ovakvog deficita.

Zahvaljujući mnogo boljoj igri i ritmu koji je uhvatio tokom trećeg seta Rafael Nadal je uspeo da se vrati u meč, pa je publika dobila baš ono što je želela. Tokom trećeg i četvrtog seta Rafa je napravio po jedan brejk i to je bilo sasvim dovoljno da meč uvede u peti set koji nije protekao bez drame.

Sve do desetog gema nije bilo prilika za brejk, a onda je Žil Miler došao u poziciju da dobije Nadala pošto je stigao do dve brejk i meč lopte! Bili su to momenti u kojima je Nadal pokazao veliku mentalnu snagu ali i sjajan servis koji ga je vratio u život.

Bio je to tek početak maratona koji je usledio, a koji nakon pomenutih meč lopti za Milera trajao još više od sat i po vremena!

Ukupno 28 gemova odigrali su Rafa Nadal i Žil Miler u petom setu, a teniser iz Luksemburga imao je u dvadesetom gemu još dve meč lopte na servis protivnika.

Ni to nije bilo dovoljno Mileru da dovrši posao pa je maraton produžen. Odluka o pobedniku pala je posle četiri sata i 51 minut igre kada je Žil Miler ponovo stigao do brejk i meč lopti, s tom razlikom što je u toj situaciji uspeo da materijalizuje prvu i ostvari najveću pobedu u karijeri.

Recimo i to da poraz Rafaela Nadala znači da Novak Đoković ostaje u trci za prvo mesto na ATP rang listi, a za to će mu biti porebna eliminacija Endija Mareja u četvrtfinalu ali i titula na Vimbldonu.