US Open - Uspeh karijere Marina Čilića!

četvrtak 04.09.2014.
22:55

Najbolji hrvatski teniser izjednačio je večeras svoj najbolji plasman na Gren Slem turnirima u dosadašnjoj karijeri!

Beta/AP Photo/Julio Cortez

Marin Čilić je, naime uspeo da se plasira u polufinale US Opena, što mu je prvi plasman među četiri najbolja na Gren Slem turnirima, još od Australijan Opena 2010.

On je večeras ubedljivo savladao Čeha Tomaša Berdiha sa 3-0, po setovima 6-2, 6-4, 7-6, posle dva sata i 14 minuta provedenih na terenu.

Čilić je sjajno ušao u meč, već u prvom gemu je napravio brejk, a onda još jedan i vrlo brzo je vodio sa 4-1. Do kraja prvog seta nije imao problema da tu prednost i održi.

Kako je počeo prvi, tako je startovao i u drugom - još jedan brejk, koji se pokazao kao presudan u ovom setu, pošto Berdih nije imao odgovor.

U trećem setu drugačija slika, Berdih je stekao ubedljivu prednost, poveo sa 4-1, ali onda dozvolio rivalu da uhvati priključak, uvede ovaj set u taj-brejk, gde Čilić nije propustio priliku da meč privede kraju.

Hrvat sada čeka boljeg iz duela Federer-Monfis, dok je drugi polufinalni par već poznat - naš Novak Đoković će igrati protiv Japanca Nišikorija.