Autor: Beta Beta
sreda 05.07.2017.
23:06
Izvor: Beta

Španski teniser Rafael Nadal plasirao se u treće kolo Vimbldona, pošto je danas pobedio Amerikanca Donalda Janga sa 6:4, 6:2, 6:4.

Beta/AP Photo/Tim Ireland

Meč Nadala i Janga, drugog i 43. tenisera sveta, trajao je dva sata i 14 minuta.

Španac je na početku prvog seta, u prvom gemu, napravio brejk i to mu je bilo dovoljno da taj deo igre dobije sa 6:4. Amerikanac u prvom setu nije imao niti jednu priliku za brejk.

Nadal je u drugom setu dva puta oduzeo servis protivniku, u prvom i petom gemu, da bi u osmom iskoristio treću set loptu i poveo sa 2:0.

Jang je u trećem setu pružio najjači otpor Nadalu. Španac je poveo sa 5:3 i servirao za meč, ali je Amerikanac uspeo da napravi brejk i izjednači na 5:5 na veliko oduševljenje publike na Centralnom terenu.

Radost Janga je kratko trajala pošto je Nadal vrlo brzo vratio prednost. Osvojio je naredna dva gema i plasirao se u treće kolo Vimbldona.

Nadal će u narednom kolu igrati protiv Rusa Karena Hačanova. Njih dvojica se do sada nisu sastajala.