15:46

Naša teniserka osvojila još jedan vredan trofej u juniorskoj konkurenciji!

teniskisavez.com

Posle titule u dublu na prošlogodišnjem juniorskom Rolan Garosu, talentovana srpska teniserka Olga Danilović danas je uspela isto to da ulini i na Vimbldonu.

Ona je ovoga puta nastupala u tandemu sa Slovenkom Kajom Juvan, a u finalu su bile bolje od Amerikanki Keti Mekneli i Vitni Osigve i na kraju slavile rezultatom 2:0, po setovima 6:4, 6:3.

U prvom setu se vodila mnogo veća borba, Amerikanke su propustile priliku da steknu brejk prednosti na ulasku u finiš seta, ali umesto toga, Olga i Kaja već u narednom gemu koriste svoju šansu za brejk, što je bilo ključno za vođstvo u setovima.

U drugom je već bilo lakše, početkom seta srpsko-slovenački tandem pravi novi brejk, tu prednost održava do kraja i zasluženo dolazi do trijumfa i titule na Vimbldonu.