''Zakuvava'' se u finalu, Beloruskinje uzvratile Amerikankama

Autor: Beta Beta
subota 11.11.2017.
17:50
Izvor: Beta

Teniska reprezentacija Belorusije izjednačila je na 1:1 u finalu Fed kupa protiv SAD, pošto je Arina Sabalenka u tri seta, 3:6, 6:3 i 6:4 pobedila Sloun Stivens.

Sportske.net

U prvom međusobnom duelu Sabalenka je do trijumfa došla posle 120 minuta igre.

Stivens je dobro odigrala u prvom setu, do brejka je stigla u drugom i osmom gemu, dok je Sabalenka samo jednom uspela da uzvrati istom merom, pa je tako Amerikanka posle 35 minut igre vodila sa 1:0.

Sabalenku nije mnogo uzdrmao izgubljeni prvi set, bila je sigurna na svojim servisima, a do jedinog brjeka u drugom setu došla je u šestom gemu. Ispostavilo se da joj je to bilo dovoljno da dodje do izjednačenja - 1:1.

Odlučujući set doneo je mnogo uzbudjenja i preokreta. Stivens je čak triput imala prednost brejka, ali je Beloruskinja svaki put uspevala da se vrati, a potom i da pri rezultat 5:4 dodje do odlučujućeg brejka koji je Belorusiji doneo izjednačenje posle prvog dana.

Ranije danas prednost SAD donela je Koko Vandevej pobedom od 6:4 i 6:4 nad Aliaksandrom Sasnovič.

Sutra su na programu obrnuti dueli u singlu, a ukoliko bude nerešeno igraće se i dublovi.