Overmars se ne šali, odbio 50 miliona, traži skoro duplo više!

Autor: Nikola Miloradović
subota 15.06.2019.
13:43
Izvor: Sportske.net

Sportski direktor Ajaksa smatra da ovaj fudbaler vredi daleko više.

EPA-EFE/OLAF KRAAK
EPA-EFE/OLAF KRAAK

Povezane vesti

Mark Overmars je svojim odlukama na transfer tržištu napravio Ajaks ponovo jakim.

Vratio je "Kopljanike" u vrh evropskog fudbala, ekipa iz Amsterdama je u sezoni za nama osvojila duplu krunu u Holandiji, a domogla se i polufinala Lige šampiona.

Već je jedan član ove sjajne generacije pronašao novo uhlebljenje, Frenki de Jong se dogovorio sa Barsom u transferu koji bi katalonski klub mogao da košta i 90 miliona evra.

Sledeći bi klub mogao da napusti Matis de Liht, za njegov potpis se bore Barselona, PSŽ i Mančester junajted.

Preneli smo juče da je postavljena i cena za Hakima Zijeha, Marokanac bi mogao da napusti klub za sasvim pristojan novac, više o tome u nastavku.


Sada su se u holandskim medijima pojavile i informacije vezane za ofanzivca Davida Neresa.

Brazilac je trenutno na Kopa Amerika sa svojom reprezentacijom, odigrao je sjajnu sezonu i privukao interesovanje brojnih klubova.

Najkonkretniji su zasad bili klubovi iz Kine, ali su ozbiljno zainteresovni i Everton i Pari sen Žermen.

Prema informacijama holandskog novinara Marcela van der Krana, uprava je odbila ponudu iz Kine za usluge brazilskog fudbalera u iznosu od 50 miliona evra.

Dakle, Overmars ne želi da ga proda za pomenuti novac, iako se ranije pisalo da bi 50 miliona trebalo da bude dovoljno za Neresove usluge.

Ipak, sportski direktor Ajaksa traži 80 do 90 miliona evra za jednog od najboljih igrača ekipe iz Amsterdama.

David Neres Zoao Kanselo Ajaks Juventus

Tu cenu je postavio jer pre svega želi da zadrži Neresa još godinu dana u klubu, smatra da će sve dobro što je urađeno biti bačeno u vodu ako Ajaks tokom letnje pijace proda pola ekipe.

Sa velikim obeštećenjem od 80 ili 90 miliona evra bi se ipak zadovoljio, ali bi radije zadržao Neresa još godinu dana u klubu, pa bi ga leta 2020. godine verovatno prodao za nešto realniju svotu novca.

Postoji mogućnost i da Neres eskplodira na Kopa Amerika, čini se da Tite veruje mladom fudbaleru, posebno jer je Nejmar ispao iz kombinacije zbog povrede, pa bi "Kopljanici" mogli da zarade ogroman novac možda već i ovog leta, ako Neres svojim partijama natera zainteresovane strane da izađu u susret Overmarsu i njegovim uslovima.

Ne propustite

Preporuka za vas

Obavezno pročitati

WEB preporuke

Komentari

2 Komentara

Ili komentariši kao gost:
avatar
deki trbic
Saturday, 15.06.2019
15:44

pa mlad je...sto bi isao u kinu kada u evropi moze mnogo toga da uradi?

avatar
Crveni Lucifer
Saturday, 15.06.2019
16:24

Zato sto je brazilac a poznato ke koliko su alavi na pare, mada i ja mislim da on o toj opciji ne razmislja al ko ce ga znati