EP - Hrvati nisu dozvolili iznenađenje, imamo i drugi polufinalni par!

sreda 22.01.2020.
21:42

Posle dva iznenađenja, usledila su dva očekivana rezultata u preostalim četvrtfinalnim mečevima.

EPA/Zsolt Czegledi

Poslednji polufinalista je reprezentacija Hrvatske, koja je večeras u četvrtfinalu bila bolja od selekcije Grčke, rezultatom 14:11.

Od samog starta Hrvati su stavili do znanja rivalu da večeras nema šta da traži i već u prve dve četvrtine su postigli čak 10 golova  - šest u prvoj i četiri u drugoj četvrtini, za vođstvo od 10:6 na polovini utakmice.

U nastavku rutinsko odrađivanje posla, mada su Grci u par navrata pokušavali da priprete, ali preokret je izostao.

Hrvatska će se u polufinalu sastati sa Španijom, a prvi polufinalni par saznali smo nešto ranije, to će biti domaća Mađarska i Crna Gora.

Što se tiče reprezentacije Srbije, njoj posle današnjeg poraza od Španije, ostaje borba za plasman od 5. do 8. mesta. Prvi rival u toj borbi biće joj selekcija Grčke.