petak 21.06.2019.
22:03

Demonstracija sile.

VSS/Marcel ter Bals

Vaterpolo reprezentacija Srbije uspela je da se plasira u polufinale Svetske lige pošto je savladala Kanadu sa 20:5 (5:2, 6:2, 4:0, 5:1).

U prvih nekoliko minuta je bilo neizvesnosti, Kanađani su u jednom trenutku imali 2:2, ali onda je usledio pravi uragan "delfina" koji su do kraja prve četvrtine napravili tri gola prednosti.

Nastavili su puleni Dejana Savića u istom ritmu i u nastavku meča, pa je već na poluvremenu bilo nedostižnih sedam golova razlike.

Na kraju je ostalo jedino da reprezentativci Srbije rutinski privedu posao kraju, a oni su to iskoristili kako bi demonstrirali silu i izbrojali čak do 20.

Srbija će se u polufinalu Svetske lige sastati sa Australijom koja je na peterce izbacila Mađare i tako napravila iznenađenje turnira.