Autor: Beta Beta
utorak 23.06.2015.
17:37
Izvor: Beta

Vaterpolo reprezentacija Srbije pobedom je počela učešće na završnom turniru Svetske lige u Bergamu.

waterpoloserbia.org

Srpski ''Delfini'' su danas u prvom kolu ubedljivo savladali selekciju SAD sa 13:7 (6:3, 3:0, 3:1, 1:3).

Najefikasniji u reprezentaciji Srbije bili su Filip Filipović i Duško Pijetlović sa po tri gola, dok je Andrija Prlainović postigao dva.

Izabranici Dejana Savića su odlično počeli današnji meč, bili su vrlo efikasni, pa su posle prve četvrtine imali prednost od tri gola (6:3). Pobednik utakmice praktično je rešen već na startu druge deonice, pošto je Srbija golovima Filipa Filipovića i Stefana Mitrovića "pobegla" na pet golova prednosti.

Srbija je potom nastavila da rešeta gol SAD, ređali su se golovi Filipovića, Mitrovića, Duška Pijetlovića, Dušana Mandića, Miloša Ćuka, pa je stigla i do devet golova razlike (12:3).

Amerikancima u tim momentima ništa nije polazilo za rukom. Vaterpolisti SAD od rezultata 4:3 za Srbiju u prvoj četvrtini nisu uspeli da postignu gol sve do poslednjeg minuta treće deonice kada je mrežu Gojka Pijetlovića zatresao Aleks Boven.

Do kraja meča vaterpolisti SAD su jedino uspeli da ublaže poraz.

Srbija će u drugom kolu završnog turnira Svetske lige sutra od 20.00 igrati protiv Italije.