Autor: Beta Beta
petak 22.12.2017.
23:54
Izvor: Beta

Austrijski skijaš Marsel Hiršer pobednik je večerašnje trke slaloma Svetskog kupa u italijanskoj Madoni di Kampiljo.

Epa/Andrea Solero

Marsel Hiršer je do 49. pobede u karijeri, a četvrte ove sezone došao do jedne od najzahtevnijih staza u Italiji. On je trku završio u vremenu od minut, 39 sekundi i 79 stotinki.

Na drugom stepeniku pobendičkog postolja našao se Švajcarac Luka Erni sa četiri stotinke zaostatka, dok je treće mesto zauzeo Norvežanin Henrik Kristofersen sa pet stotinki lošijim vremenom od pobednika.

Četvrto mesto zauzeo je Danijel Jul iz Švajcarske sa sedam stotinki zaostatka, a peti je bio Austrijanac Manuel Feler.

Hiršer je vodeći u generalnom plasmanu sa 534 boda, a prati ga Kristofersen sa 30 bodova manje, dok je Aksel Lund Svindal iz Norveške treći sa 374 boda.

U poretku slaloma Kristofersen je prvi sa 220 bodova, drugi je Hiršer sa 214, a Erni je treći sa 130.

Svetski kup nastaviće se narednog četvrtka kada je na programu spust u italijanskom Bormiu.