Još jedna sjajna partija bivšeg napadača Partizana! I gol, i asistencija, i iznuđen penal...

nedelja 11.11.2018.
23:09

Sada na svom kontu ima već 13 golova u tekućoj sezoni.

Beta/DraganGojić/Ev

Srpski fudbaler Nikola Đurđić ponovo je blistao u dresu Hamarbija, ovaj put u duelu poslednjeg kola švedskog prvenstva sa Estersundsom, koji je završen 3-3.

Đurđić je bio najbolji igrač na terenu i golom, asistencijom i iznuđenim penalom je najzaslužniji što je njegov tim uspeo da izvuče bod na ovom gostovanju.

Domaćini su prvih 45 minuta igre završili vođstvom od 2-0, golovima Mukibija i Islamovića.

Ipak, već u prvom minutu nastavka, Đurđić vraća svoj tim u igru na dodavanje Bjorna.

Igrao se 70. minut kada je Đurđić oboren u kaznenom prostoru, a najstrožu kaznu je uspešno izveo Hamad, pa je rezultat bio nerešen 2-2. Sedam minuta kasnije, Estersunds ponovo dolazi do prednosti, ovaj put je strelac bio Selars.

Srpski fudbaler je ipak imao poslednju reč i u prvom minutu sudijske nadoknade, asistirao je Vladimiru Rodiću za konačnih 3-3.

Đurđić je tako došao do svog 13. gola u šampionatu i trećeg mesta liste strelaca.

Srpski centarfor je takođe ovom partijom bio i najbolje ocenjeni igrač kola. Hamarbi je ovim remijem na kraju zauzeo četvrto mesto, iza Malmea koji je imao bolju gol razliku.