ponedeljak 06.11.2017.
17:58

Odgovor kakav se nije očekivao...

EPA-EFE/EPA/KOCA SULEJMANOVIC

Fudbaleri beloruskog BATE Borisova danas su odigrali poslednji meč 28. kola tamošnjeg šampionata i kao gosti slavili su rezultatom 4:2 protiv ekipe Torpedo Žodina.

Glavna uloga u ovoj utakmici pripala je povremenom srpskom reprezentativcu Nemanji Milunoviću, koga je Slavoljub Muslin na početku svog mandata promovisao u člana našeg nacionalnog tima, ali koji se kasnije zbog povrede udaljio od dresa ''Orlova''.

Ipak, u finišu kvalifikacija ponovo je pozvan u reprezentaciju, konkurisao je za mečeve protiv Austrije i Gruzije, ali njegovog imena nema sada na spisku vršioca dužnosti selektora Mladena Krstajića za predstojeće prijateljske susrete sa Kinom i Južnom Korejom.

Ali, Milunović je današnjom partijom u pobedi BATE Borisova pokazao da na njega i dalje treba ozbiljno računati.

Srpski defanzivac postigao je prva dva gola za beloruskog predstavnika u Ligi Evrope, u 28. i 32. minutu. Njegovim golovima BATE je poveo sa 2:0, da bi u finišu poluvremena Rakiš iz jedanaesterca prepolovio tu prednost.

U drugom poluvremenu, ulogu egzekutora preuzeo je Gordejčuk, koji je svojim golovima u 60. i 84. minutu zapečatio sudbinu domaćina, a drugi gol za Torpedo postigao je Kalugin u 78. minutu.

Dva kola pre kraja sezone, BATE je i dalje treći sa 61 bodom, iza Soligorska sa 65 i Dinamo Minska sa 62 boda.

Podsetimo, BATE Borisov će 23. novembra dočekati Crvenu zvezdu u meču petog kola Lige Evrope. U slučaju pobede, beogradski crveno-beli bi overili plasman u narednu fazu takmičenja.