Kup Srbije - "Crno-beli" protutnjali kroz Grošnicu, Ivanović "bacio petardu"!

sreda 09.10.2019.
16:57

Fudbaleri Partizana ubedljivo su slavili u 1/16 finala kupa Srbije.

Beta/AP Photo/Darko Vojinovic

Izabranici Sava Miloševića su u 1/16 finala kupa gostovali u Grošnici, gde ih je dočekala ekipa Vodojaže.

"Crno-beli" su opravdali ulogu apsolutnog favorita, te su slavili sa ubedljivih 0:6 (0:1).

Na startu susreta su pogodili prečku iz slobodnog udarca, a pretila je i ekipa Vodojaže, ipak, golman Stevanović je uspevao da sačuva mrežu.

Ivanović je bio najagilniji u redovima Partizana, imao je dve velike prilike, da bi u 41. minutu i zatresao mrežu Grošničana. Izborio se za udarac, šutirao je iskosa sa leve strane i loptu poslao u suprotan ugao golmana domaćeg sastava.

Imao je Lutovac šansu da duplira prednost "crno-belih" u finišu prvog dela, ali je slabo šutirao nakon dodavanja Uroševića.

Otišlo se sa 1:0 na odmor, da bi u nastavku puleni Sava Miloševića dodali gas, te su na kraju stigli do ubedljvog trijumfa.

Već u 46. minutu Ivanović postiže drugi gol za 2:0, da bi na isteku jednog časa igre upisao i het-trik za 3:0.

Lutovac je koji minut kasnije povisio na 4:0, da bi Ivanović došao i do svog četvrtog pogotka već u sledećem napadu.

Imao je Stanojlović tri jako dobre prilike da poveća prednost Partizana, ali nije uspevao da savlada golmana domaćih Marka Živaka.

Konačan rezultat je u finišu susreta postavio Đorđe Ivanović, svojim petim golom na utakmici, tukao je sa 12 metara po sredini i još jednom zatresao mrežu Vodojaže.