LSL - Radnički pao posle 100 minuta u Ivanjici, remiji u Kruševcu i Lučanima

17:25
Izvor: Sportske.net, Beta

Kompletirano je trinaesto kolo Linglong Superlige Srbije.

Sportske.net

Fudbaleri Javora pobedili su na svom terenu Radnički iz Niša sa 1:0, u utakmici koja je trajala čitavih 100 minuta.

Jedini gol postigao je Nedeljko Piščević u drugom minutu nadoknade vremena. Pre njega u ekipi iz Ivanjice priliku za gol imao je Luka Luković, ali je on promašio penal.

Radnički je gotovo čitavu utakmicu igrao sa desetoricom, pošto je u osmom minutu crveni karton dobio Žarko Marković.

Javor je prekinuo niz utakmica bez pobede, a posle petog prvenstvenog trijumfa zauzima 12. mesto na tabeli sa 18 bodova. Radnički je pretrpeo četvrti poraz i osmi je na tabeli sa 21 bodom.

Napredak i Spartak odigrali su nerešeno 1:1 u Kruševcu, Kostić je u 31. minutu doveo Kruševljane u vođstvo, a bod gostima doneo je Marčić svojim golom u 75. minutu.

Remijem bez golova, 0:0, završen je duel u Lučanima između Mladosti i Proletera.